Fatcat + Õunaviks present: TMW 2015

Erinevad artistid

mp3 FatCat Records / ov19 Õunaviks 2015


  1. Vashti Bunyan “Across the Water”
  2. Spice Mouse “Teenage Crimes”
  3. Mirjam tally “Intro: Main theme from Ülo Pikkov’s film Body Memory”
  4. Mari Kalkun “Kevadel metsas”
  5. Kago “Taivaminek”
  6. Maarja Nuut “Veere, veere päevakene”
  7. C Duncan “For”
  8. cirkl “Malmö”

Tasuta allalaaditav » Bandcamp / Soundcloud

Plaadifirmad FatCat Records (UK) ja Õunaviks (EE) andsid välja ühise tasuta digireliisi, tähistamaks “FatCat + Õunaviks present” kontsertõhtut festivali Tallinn Music Week 2015 raames.
Nii laval kui plaadil on esindatud 8 artisti Eestist ja Inglismaalt, neist tuntuim 1970ndatel aastatel tegutsemist alustanud kultusartist ning uue aastatuhande barokkpoppi ja psühhedeeliat miksiva freak-folgi skene ristiema Vashti Bunyan, kes pärast enam kui 30-aastast pausi jätkas muusikuna 2005. aastal, tõukeks koostööalbum “Hummer Prospect” koos Animal Collective’iga. Teine Ühendkuningriigi artist on singersongwriter C Duncan, kelle muusika on lummav segu harmoonilisest lo-fi folgist ja dreampopist. Laulja ja muusiku Mari Kalkuni tundlikud meloodiad ja meditatiivseist kordustest laetud ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest, loodusest ja regilaulust. Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kes pärimusmuusika peadpööritavate mustrijooniste ja luubimasina abil viib kuulajad nõiduslikule helimaastikule. cirkl on Õunaviksi artist, kelle 2014 ilmunud debüütalbum on veidral moel toimiv segu RnB’st, indiepopist ja jazzist õrna klassikalise puudutusega. Kogumikul on esindatud ka helilooja Mirjam Tally, kelle muusikat esitab kontserdil ainulaadse koosseisuga trio Una Corda (harf, kannel ja klavessiin). Kago on Õunaviksi kauaaegne artist, kelle plaatidel on primitiivse folkbluusi põhiseid laule, seto rahvalaulude töötlusi kui ka kodust elektroonikat ja ambientseid klaveripalu. Spice Mouse teeb varjamatult nukrat, häbelikku ja naiivsetki lo-fi popi, kus kesksel kohal tema endaloodud sõnad ja fantaasiamaailmad.
Kogumiku kujunduse autor on FatCati poolne kuraator Dave Howell. Kasutatud on Jüri Arraku fotot Vaike Lubi 80ndatel ise ehitatud roigasmajast.

Kõik plaadid