Yhel pyhapäeval

Kago

12" ov21 Õunaviks 2018


Plaat saadaval:
LP » Bandcamp / Rahva Raamat / Apollo / Lasering 
Digitaalselt » Bandcamp / Spotify / iTunes / Amazon

“Yhel pyhapäeval” on viies Kago täispikk sooloalbum, mis on suures osas valminud Lõuna-Eesti talus Räestul, kus muusik ja kirjanik Lauri Sommer juba pea kümmekond aastat elab. “Sealt on pärit aastaaegadega seotud muusikalised tundetoonid,” ütleb ta.
17 loo hulgas on paljud laulud teiste tekstidele. Lauri: “See unustatud luuletajatele hääle andmine on kindlasti yks selle plaadi mõte.” Esindatud on Eha Lättemäe (“oli mulle nagu Vanaema eest”), Olev Kiriling (“siitsamast Matsi kylast”), Jyri Andreller (“eestiaegne vähetuntud dekadentlik poeet”), Valner Valme (“teismea lemmikluuletajaid naabermajast”), Kino laulja Viktor Tsoi ja Austra luuletaja Georg Trakl, kelle tõlkekogu Lauri sügisel välja andis. Lisaks Kago vanad lemmikud Andres Allan ja Ernst Enno, klassikud Artur Alliksaar ja Juhan Liiv.
Ka salvestatud pole laule päris üksi. Neljas loos mängib tšellot Mirjam Rennit, “Neil õhtutundidel” on viiulil Karoliina Kreintaal ansamblist Tintura. Omaette väike kunstiteos on plaadi ümbris Toomas Pääsukeselt.
Salvestatud 2013-2017 Räestul, Toomel ja Viljandis. Masterdas Lauri Liivak, Forwards Studio (Pärnu). Vinyylilõikus Till Kreische, Calyx Mastering (Berliin).


A

 1. Hommik
 2. Kui tume
 3. Rännuhullus
 4. Poolläbipaistev
 5. Ilmutus
 6. Lerboodi
 7. Neil õhtutundidel » Soundcloud
 8. Kõigest mis on kaduv

B

 1. Звёздный час
 2. Loomuse teater
 3. Nooba eti
 4. Õtak
 5. Tänavalatern » Soundcloud / video @ Vimeo
 6. Mu unistus valges käib
 7. Малыш
 8. Suure Reede lapsed
 9. Varalahkunu lelu
Kõik plaadid